O nás

Vítáme Vás na stránkách, naší malé, rodinné chovatelské stanice BRNĚNSKÝ BULL, která byla zaregistrována v roce 2010. Tyto stránky jsou věnované našim bull terriérům: miniaturní bullterierce Face to Face Mini Minies a standard bulterierovi Fabius Trojský Kůň. Dlouho jsem váhala, co na úvodní stránku dát, většinou zde jsou příběhy, povídání, že bulíček byl přáním od mala, ale já bulíčka nikdy, ani ve snu nechtěla :-)))) Nejsem žádná zkušená chovatelka, jen mám ráda psy a od té doby co máme bulinky je můj život naruby a já už bych jiné plemeno nechtěla :-)))). Tak to jsme my...

Jsme vícečlenná rodina a pejsci měli u nás vždy své místo, pamatuji si u babičky na křížence Reka a jezevčíka Lolu. Doma jsme měli Německého špice a později jezevčíka Ajdu… Já sama jsem měla křížence Brixe a dobrmana Sama… a časem přišla pitbulka Piti, kterou jsem si přivezla od Havlíčkova Brodu z nějakého statku (až časem mi došlo, že se již ve 3 letech a jejím stavu nehodila na chov), přivezla jsem si ji plnou blech a na hřbetě úplně bez chlupů... chovatel říkal, že je to po štěňátkách a já věřila, až po první návštěvě veterináře, my došlo jak jsem byla hloupá, a dodnes vzpomínáme, kdy jsme si ji přivezly domu, brácha v ordinaci skákal po blechách a Piti neznala ani piškot... ale Piti byla úžasná fenka a vše nám tisíckrát vrátila. Přišli jsme o ni v červnu 2009, kdy se dožila nádherných 17 let a já na ni nikdy nezapomenu!!! To je (byla) naše Piti :-)

Chviličku po naší pitbulce Piti nám odešel i náš Ben (který žil u rodičů a byl bráchův miláček), bohužel neměl dobré klouby a po nemoci nám odešel...my byli bez pejsků a říkali si že už nikdy žádného psa....

..... ale bylo tu neskutečně smutno, i když pořádek :-))) a po Pitinky odchodu, jsem začala, co tak druhého pejska, mužská (ta převažující polovina rodiny) rozhodla, že to bude jedině anglický bullterier :-))) Neměla jsem moc na výběr a tak jsem souhlasila, jen přišla otázka zda miniaturní, či standard :-) Ještě ten večer jsme se odjeli podívat ke kamarádovi na jeho minibulíčka a padlo definitivní rozhodnutí, že mini mě bohatě stačí :-)), na druhý den jsme prošli internet a z chovatelské stanice Minies na nás koukala malá, bílá Face a já věděla, že to je ona :-)) Moje Face :-)    

Asi po měsíci, kdy nám odešel i Beneček, jsme se rozhodli pro dalšího bulíčka, partáka bráchy a naší Face a okozlil nás zlatý pejsek bullteriera Fabius z CHS Trojský Kůň, který zůstal ještě se svým bráškou mezi posledními a ještě ten den se jelo pro Fabinka.... malou, zlatou kuličku se smutným pohledem :-)))

Mladší brácha Radek, který se věnuje závodní střelbě a myslivectví má dva Německé krátkosrsté ohaře Maju a Maxe od Kutnaru, které naše bulinky, tak rádi prohánějí :-) (no spíš ohaři prohánějí bulíky)

Od Radka starší, ale pro mě stále mladší brácha Peťa tvoří s Fabinkem, úžasnou pohodou dvojku :-))) ne nadarmo se říká, jaký pán takový pes... Peta se mnou absolvuje veškeré akce, jezdí se mnou na výstavy, řídí, pomáhá mi s bulinkama a já mu moc děkuju :-)

Také musím představit našeho Honzíka, naši posilu a snad po nás s bulinkama bude i pokračovat, mladého handlera a super natahovače  drah cousingu, nejmladšího člena rodiny ( který vše oddře :-)), kterému moooc děkujeme a  moc bychom si přáli, aby se na nás pořád jen smál, protože to mu moc sluší, že Honzis :-) ?

Nesmím také zapomenout :-) na mého manžela a našeho fotografa, bez kterého by tyto stránky nevznikly, i když sám se nerad fotí, jedna se nám povedlaaaaaaaaaa :-)) a my jsme rádi že ho máme :-)

....  a poslední naše zvířátko je pan Mikeš, maminky kocour :-), ale opravdu pan kocour ..

..... tak to jsme my a naše zvířátka :-)

 

Někde jsem četla, že když s bullterierem vydržíte první rok, pak zvládnete vše a plně s tím souhlasím u miniaturního bullterriera 2x :-)). Věřím a doufám, že je našim bulinkám s námi tak dobře, jako nám s nimi :-)

Od mala dostávají homeopatika (pro zdravý kořínek), jsou krmeny převážně masem hovězím a kuřecím (hovězí si nikdy s ničím nespletou :-) zkoušeli jsme i lososa ten našim bulinkám nechutná :-(, ale rádi mají tuňáka, vše se zeleninou, ovocem, granulemi. Milují tvarohové buchty, banány, pribináček, hrozny, meruňky, rajčátka,... ale hlavně to, co pánečci zakazují :-)

Mají rádi přetahovadla a pískací hračky (ty nevydrží nikdy dlouho ), Fabio je k nim opatrný, ale minibulinka Face ta přesně ví, kde kousnout, aby se dostala k pískátku :-)) ... Fabinek rád honí žížaly a vše co je plastové, Face je fotbalistka.

Na cvičák chodíme od cca 6. měsíců a snažíme se, aby jsme něco uměli :-)) i když někdy mám pocit, že jsme přišli poprvé... Face zkouší agility, oba dělají rádi obranu a coursing...  viz.  NAŠE FOTOGALERIE, AKCE , NOVINKY...

 

MINIATURNÍ BULLTERIER  Face to Face - je to paličák, ale já ji muluju :-)) Povahově je k cizím spíše rezervovanější, ale jakmile Vás pozná, už se ji nezbavíte :-) ... má ráda děti i zvířátka, velmi dobře si rozumí s menšími plemeny ke kterým je obzvláště opatrná... s většími je taky v pohodě a dotěrné pejsky umíme krásně vycvakat :-)))) Věřím, že Face mi byla souzená, již nyní mě naučila spoustu věcí, můj život se jejím příchodem obrátil naruby a já jsem s ní štastná :-)) Face je první kompletně testovaná fena v ČR. Její stránka je ZDE.

BULLTERRIER Fabius Trojský Kůň - povahově typický bullterier miluje všechny zvířátka a lidi, je to naprosto úžasný moula :-)) pohodář s nádhernou, milou povahou, díky které má za s sebou první canisterapeutické testy, které zvládl výborně. Rádi bychom se CANISTERAPII věnovali i nadále, jakmile zvládneme poslušnost :-)) Fabio je oblíbenec mojí maminky, takže se z bytečku přestěhoval k mojí mamince do Velkých Pavlovic, kde tráví větší část týdne, smí tak kráct dobrůtky, stále se tam vaří něco dobrého a voňavého :-) a je tak dle mého maximálně spokojený :-))  Fabio má stránky a je to první kompletně testovaný Trojský kůň, více ZDE.

Tak to byl začátek  :))))

......... postupem času a tím jak jsem poznávala více a více lidí od bulíčků jsem si uvědomila jak moc je toto plemeno nemocné a jaká je to škoda, proto jsou všichni naši psi  kompletně  testovaní a věřím že testovaných a zdravých bulíčků bude přibývat.

r. 2010 mě v chovatelské stanici Chill Outś ve Švédsku okouzlila  hnědá kulička (i když původně jsem hledala černou holčičku) a bylo rozhodnuto :)) Letěla jsem si tedy na otočku do švédska právě pro něj :))

MINIATURNÍ BULLTERIER   Chill Outś Sir of Sweden  " Sir"   - u Sira už jsem koukala na testy Sir je tedy PLL clear, po kompletně testovaných rodičích. Je to velký, malý seveřan s úžasnou bulíčí povahou, chytrý, občas líný , prostě bulík :)) a já bych nikdy neměnila. Sir je vlastně víc než můj pánečkův a Honzíka spolu tvoří takové trio, kdy chlapi drží prostě při sobě :)) Jeho stránky najdete ZDE.

 

r. 2012 byl pro nás rušný :)))  v Anglické chovatelské stanici  Seaquest, jsme si  zamluvili s Petou kluka, pán byl  černýho miníka :)) no, ale osud tomu tak chtěl a kluk pro nás nebyl, ale byla tu černá madam Q  (moje vysněná černá minibulí holčička o jaké jsem vždy snila). Vše tedy bylo úplně jinak jak jsme obě plánovaly a v březnu 2012 jsme si jeli do německa pro Harysona, Hary žije kousek od nás v rodině Petra a Petry Drábkových, kteří mu dávají ten nej domov, co mohl mít :))

MINIATURNÍ  BULLTERIER Huricane von der Alten Veste - Hery je PLL clear, po testovaných rodičích, skvělé povahy, takovej náš noumík :)))) a jeho stránky jsou ZDE.

..... no a v dubnu jsem si jela do Anglie pro Queenie (jak jinak než na otočku, moc děkuji tatkovi i bráchovi za podporu, odvoz, společnost !! :)))  no a nakonec i bráchovi za starost a péči o Queenie, která mu dělá partačku :-)

Miniaturní bullterier Seaquest Queen of Hearts - Queenie je PLL čistá, po testovaných rodičích, neskutečný bulík, s úžasnou pracovní povahou, stála nachystáná něco dělat, vyvádět prostě Queenie, její stránky jsou ZDE.

No a poslední člen naší obrrrrr smečky je Miniaturní bullterier April Blossom of Brněnský Bull - naše holčička z prvního vrhu A (po naší Face), po kompletně testovaných rodičích a u April se testy už v PP objevují  ve více generacích. Ona je vlastně taková trošku menší Face s úžasným jménem který na ni neskutečně sedí náš Dubnový kvítek :) její stránky ZDE.

 

Ještě jednou děkujeme, že jste k nám nakoukli a vydrželi číst až sem, snad se Vám naše stránky budou líbit.... Pokud máte dotaz pište, odpovídám sice někdy i po měsíci (jelikož bych potřebovala aby měl den aspon 36 hodin, ale vždy odpovím :))

Stránky jsou stále doplnovány, přetvářeny, upravovány.

S pozdravem CHS Brněnský bull

 

 

Chceš-li být jeden den šťasten, kup si víno a pozvy přátele. Chceš-li být dva dny šťasten, ožeň se. Chceš-li být šťasten celý život, chovej psy.

 

_____________________________________________________________